13. Festival čínské fotografie v provincii Che-nan

Nová hedvábná stezka: v provincii Che-nan ve střední Číně byl zahájen 13. Festival čínské fotografie

20. prosince byl ve městě San-men-sia, v provincii Che-nan ve střední Číně, slavnostně zahájen 13. Festival čínské fotografie (13th China Photography Festival), který spolupořádá město Swan a jehož součástí je 4. Čínská mezinárodní výstava fotografií přírodních a ekologických krás (4th China Sanmenxia Natural Ecology International Photography Exhibition).

V průběhu festivalu se uskuteční několik výstav fotografií s různými tématy, od chudoby až po boj s pandemií COVID-19. V rámci festivalu bude představeno 4000 uměleckých děl od více než 1100 fotografů, která návštěvníkům nabídnou nevšední podívanou.

13 festival cinske foto

Liou Nan-čchang, předseda komunistické strany města San-men-sia, řekl, že v roce 2018 se ve městě San-men-sia poprvé uskutečnil 12. Festival čínské fotografie a dodal, že od roku 2016 město San-men-sia, za významné podpory Čínské fotografické asociace, uspořádalo tři Čínské mezinárodní výstavy fotografií přírodních a ekologických krás, a město se tak stalo pojmem v pořádání mezinárodních fotografických výstav přírodních krás.

Díky společnému úsilí Čínské fotografické asociace a samosprávy města San-men-sia se předpokládá, že tyto akce přispějí k obohacení soudobého čínského fotografického umění a přispějí k mezinárodní výměně zkušeností během festivalu, řekl Li Ke, předseda Čínské fotografické asociace.

V posledních letech se město San-men-sia významnou měrou podílí na rozvoji fotografického průmyslu a podstatně urychlilo práce na výstavbě Čínského kulturního fotografického centra, řekl pan Liou.

V rámci zahajovacího ceremoniálu rovněž došlo k předání Zlaté sošky za čínskou fotografii (Golden Statue Award for China Photography). Toto ocenění získalo celkem 19 fotografů ve třech kategoriích, včetně dokumentární fotografie, umělecké fotografie a komerční fotografie.

Festival čínské fotografie se poprvé konal v roce 1989 jako první fotografický festival v Číně a po celou dobu své existence se těší nebývalé pozornosti a vybudoval si vliv a důležitou roli při vyhledávání a představování nových talentů a při podpoře mezinárodní výměny zkušeností.

V letošním roce se na uspořádání festivalu podílela také Čínská federace literárních a výtvarných umění (China Federation of Literary and Art Circles), reklamní a tiskové oddělení samosprávy provincie Che-nan a Asociace čínských fotografů.

Nejnovější články

Firemní­ profil

Novinky e-mailem

Souhlasím s podmínkami GDPR

Přihlásit se

Logo star-snippets.com

Notice: Undefined index: fotograficke-sluzby.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 437

Notice: Undefined index: fotograficke-sluzby.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 439