Kodak oznamuje finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku 2021

Společnost Eastman Kodak Company (NYSE: KODK) dnes oznámila finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku 2021, včetně konsolidovaných tržeb ve výši 287 milionů USD a pokračujícího růstu v klíčových produktových oblastech.

Mezi hlavní body třetího čtvrtletí roku 2021 patří:

  • Konsolidované tržby ve výši 287 milionů usd
  • Čistý zisk podle GAAP ve výši 8 milionů USD
  • Společnost ukončila čtvrtletí s hotovostním zůstatkem ve výši 380 milionů dolarů

"Jsem potěšen naším pokračujícím zlepšováním ve třetím čtvrtletí navzdory výzvám, které představují problémy s dodavatelským řetězcem, nedostatek pracovních sil a inflační tlaky," řekl Jim Continenza, výkonný předseda představenstva a generální ředitel společnosti Kodak. "Naše hlavní tisková činnost dosáhla zvýšeného podílu na trhu s bezobsekuvovými deskami šetrnými k životnímu prostředí a jsme v dobré pozici, abychom mohli pokračovat v růstu tohoto důležitého segmentu. S výhledem do budoucna budeme pokračovat v realizaci naší go-to-market strategie zaměřené na zvyšování ziskových výnosů a růstu."

Za čtvrtletí končící 30. září 2021 činily tržby 287 milionů dolarů, což je zlepšení o 35 milionů dolarů ve srovnání s předchozím čtvrtletím. Kodak skončil třetí čtvrtletí s hotovostním zůstatkem ve výši 380 milionů dolarů, což je nárůst o 184 milionů dolarů od 31. prosince 2020. Čistý zisk podle GAAP za třetí čtvrtletí činil 8 milionů USD ve srovnání s čistou ztrátou ve výši 445 milionů USD ve třetím čtvrtletí roku 2020. Čtvrtletí předchozího roku zahrnovalo poplatek ve výši 416 milionů USD, který odrážel zvýšenou hodnotu derivátového závazku vloženého do konvertibilních dluhopisů bezprostředně před konverzí. Provozní EBITDA za čtvrtletí činila 6 milionů USD ve srovnání se záporným 1 milionem USD v předchozím čtvrtletí.

"Během třetího čtvrtletí jsme pokračovali v silném růstu v našich klíčových produktových oblastech, včetně objemu SONORA Process Free Plates a ANUIT PROSPER, které ve srovnání s předchozím čtvrtletím vzrostly o 35 a 17 procent," řekl David Bullwinkle, finanční ředitel společnosti Kodak. "Kodak použil za čtvrtletí 15 milionů dolarů v hotovosti, především díky pokračujícímu globálnímu zvyšování nákladů, které podnikáme kroky k řešení. Budeme pokračovat v realizaci našeho dlouhodobého plánu – zaměříme se na naše hlavní činnosti a investujeme do budoucího růstu."

Tržby a provozní EBITDA podle vykazovaného segmentu Q3 2021 vs. Q3 2020

Kodak EBITDA

Kodak EBITDA 2

Nejnovější články

Firemní­ profil

Novinky e-mailem

Souhlasím s podmínkami GDPR

Přihlásit se

Logo star-snippets.com

Notice: Undefined index: fotograficke-sluzby.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 437

Notice: Undefined index: fotograficke-sluzby.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 439