NIKON UVÁDÍ NX FIELD – NOVÝ SYSTÉM DÁLKOVĚ OVLÁDANÉHO FOTOGRAFOVÁNÍ PRO PROFESIONÁLY

Společnost Nikon s potěšením uvádí NX Field, nový systém dálkově ovládaného fotografování, jehož uvolnění je plánováno na 17. června 2021. Aplikace NX Field podporuje uživatele v první linii reportážní a sportovní fotografie možností propojit více digitálních jednookých zrcadlovek Nikon, ovládat a upravovat jejich nastavení a automaticky odesílat snímky pořízené fotoaparáty na server FTP¹.

logo NikonAplikaci NX Field uvede NPS (Nikon Professional Services), organizace jejímž prostřednictví nabízí Nikon podporu a služby profesionálním fotografům na celém světě. Systém je kompatibilní s digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon D6 a Nikon D5, a do budoucna je plánována rovněž podpora fotoaparátů mirrorless, jako jsou modely Nikon Z 9, Z 7II a Z 6II.

Propojením více kompatibilních digitálních jednookých zrcadlovek Nikon umožňuje systém fotoaparátu Master současně spouštět závěrky na fotoaparátech Remote. Fotoaparáty lze propojit pomocí kabelové sítě LAN nebo bezdrátové sítě LAN².

Po stažení aplikace NX Field lze ovládat spuštění závěrky fotoaparátů Remote z chytrého telefonu nebo tabletu. Aplikaci lze použít pro snadné dálkové provádění množství úkolů včetně kontroly živého náhledu aktuálního záběru objektivu, změny nastavení fotoaparátu a kontroly a posílání snímků pořízených fotoaparáty.

Aplikace NX Field podporuje dálkově ovládané fotografování prostřednictví sítí 5G³ nebo internetu, což znamená, že ji lze používat při cestování. Například umožní ovládat fotoaparáty umístěné v Tokiu z místa mimo Japonsko.

Možností umístit dálkově ovládané fotoaparáty na místa, kam se lidé nemohou snadno dostat, jako je cílová čára závodů nebo pozice v blízkosti stropu stadionu, podporuje software NX Field zachycení rozhodujících okamžiků a okamžiků trvajících zlomky sekund z dříve náročně dosažitelných perspektiv a úhlů.

A navíc systém umožňuje okamžité a automatické odesílání snímků pořízených fotoaparátem Master a fotoaparáty Remote na server FTP.

Nikon bude aplikaci NX Field průběžně aktualizovat a podporovat profesionální fotografy, kteří jsou aktivní v první linii reportážní a sportovní fotografie.

Systém NX Field vyžaduje nainstalování speciálního firmwaru fotoaparátu (zdarma) a stažení aplikace NX Field⁴ do chytrého zařízení. Podrobnosti týkající se instalace aplikace viz webové stránky NPS.

Nejnovější články

Firemní­ profil

Novinky e-mailem

Souhlasím s podmínkami GDPR

Přihlásit se

Logo star-snippets.com

Notice: Undefined index: fotograficke-sluzby.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 437

Notice: Undefined index: fotograficke-sluzby.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 439