PROGRAM NA PODPORU OSVČ A JEJICH TVŮRČÍ ČINNOSTI – KULTURA 3 JE JIŽ VYHLÁŠEN

covid kultura

Vážené fotografky a vážení fotografové,

dovoluji si vám sdělit čerstvou a důležitou zprávu z Ministerstva kultury, že program na podporu OSVČ a jejich tvůrčí činnosti v době pandemi Covid – Kultura 3 je již vyhlášen:

https://www.mkcr.cz/novinky-a-media/vyhlasuje-se-3-vyzva-programu-covid-kultura-pro-osvc-4-cs4137.html

Tím zásadním posunem, na kterém jsme se aktivně podíleli, je zařazení výtvarných umělců včetně fotografů do tohoto programu podpory!

Jak jsem již předeslal v jednom z předešlých mailů, program je primárně určen na podporu tvůrčích uměleckých (rozpracovaných nebo chystaných) projektů. Není tedy myšlen jako náhrada či jako kompenzační bonus za nějakou zakázku, kterou jste v důsledku nařízení vlády nemohli realizovat. Podmínky pro získání podpory se mohou zdát poměrně složité, ale nikoliv nesplnitelné, pokud opravdu připravujete nějaký umělecký projekt, který by díky pandemii a ztrátě dalších příjmů mohl být ohrožen.

Jinak nadále zjišťujeme stav a přístup úřadů k žádostem fotografů o kompenzační bonus pro OSVČ, vyhlášený MPO a Min. financí, neboť se ukazuje, že finanční úřady přistupují k žádostem odlišně. Především však celé zadání, kdo má na kompenzaci nárok a kdo ne, je postaveno na nepochopení profesionální praxe fotografa a řada fotografů (i mimo APF) je očividně diskriminována. Dnes jsem mj. na toto téma dělal interview pro Deník N…

Pokusím se být nápomocen s kolegy z SR APF při řešení vašich dotazů k výše uvedené podpoře, jinak se obracejte na úředníky z MK ČR.

S přáním stále pevného zdraví

za SR APF

Jan Pohribný, MasterQEP prezident APF a člen SR FEP

Nejnovější články

Firemní­ profil

Novinky e-mailem

Souhlasím s podmínkami GDPR

Přihlásit se

Logo star-snippets.com