Fujifilm uvádí na trh "FUJINON Premista19-45mmT2.9"

- Širokoúhlý zoom řady Premista pro kamery v kině, kompatibilní s velkoformátovými senzory - Přirozený obraz s malým zkreslením v celém rozsahu zoomu - Výkonný nástroj pro výrobu vysoce kvalitního videa

FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) s potěšením oznamuje, že "Premista19-45mmT2.9" (Premista19-45mm), širokoúhlý zoom pokrývající ohniskové vzdálenosti od 19mm do 45mm, bude vydána v lednu 28, 2021 jako třetí model připojit Premista série objektivů s zoomem. Premista19-45mm podporuje velkoformátové senzory* a poskytuje vynikající vysoké rozlišení, přírodní a krásné bokeh a bohatou tonalitu s HDR (vysoký dynamický rozsah).

Premista19-45mm je kompaktní a prvotřídní širokoúhlý zoom, vyvinutý s optickou technologií Fujifilm, která je ována po mnoho let. Účinně řídí zkreslení** a poskytuje přirozené obrazy s malým zkreslením v celém rozsahu zvětšení.

Fujifilm silně podporuje vysoce kvalitní produkci videa pro různé scény tím, že pokrývá širokoúhlou ohniskovou vzdálenost a rozšiřuje rozsah ohniskové vzdálenosti na 19-250 mm, a to díky přidání Premista19-45mm do série Premista, která připravuje standardní zoom a telefotokokohovný zoom.

 • * Velké obrazové senzory, které měří 43,2-46,3 mm diagonálně. Senzor je větší než super 35mm senzory, což je standardní formát pro kamery v kině.
 • **Zkreslení obrazu, ke kterému obvykle dochází při fotografování v širokoúhlých ohniskových vzdálenostech.

Premista

V posledních letech došlo ke zvýšenému využívání kinematografických kamer vybavených velkoformátovými senzory schopnými poskytovat vysoce kvalitní a bohatě expresivní záběry na místech produkujících video prémiové kvality, jako jsou hollywoodské filmy. Prime objektiv, který má vynikající optický výkon, jsou pravidelně používány mezi objektivy kompatibilní s velkoformátovými senzory. Při fotografování s primárními objektivy je však nutné měnit objektivy v závislosti na scéně. Tak, tam je rostoucí poptávka po zoom objektivy, které vyžaduje méně náhradní a schopný natáčení vysoce kvalitní video.

V roce 2019 fujifilm vydal standardní i teleobjektiv zoom jako součást řady Zoom řady Premista pro vysoce výkonné filmové kamery vybavené velkoformátovým snímačem. Série byla chválena profesionály v přední linii video produkce pro svou ostrost od okraje k okraji a širokou škálu ohniskových vzdáleností pro výjimečné pohodlí.

Premista19-45mm je širokoúhlý zoom objektiv, který nabízí konstantní T-stop 2.9 *** přes jeho ohniskové vzdálenosti od 19mm do 45mm. Díky velkoprůměnovým asférickým prvkům objektivu a jedinečnému zoomovacímu systému dosahuje objektiv ohromující úrovně ostrosti od okraje k okraji. Kromě toho je zkreslení účinně sníženo i v nejširších ohniskových vzdálenostech a poskytuje přirozené záběry s minimálním zkreslením v celém rozsahu zoomu. Použití patentované technologie optické simulace a technologie mechanického návrhu navíc umožňuje kompaktní, ale robustní tělo objektivu o rozměrech 228 mm a hmotnosti 3,3 kg. Nový zoom objektiv lze využít pro ruční fotografování pomocí steadicam * 4 nebo high-úhel fotografování pomocí jeřábu. Podobně jako standardní a teleobjektivy, Premista19-45mm podporuje "ZEISS eXtended Data", která mohou zaznamenávat metadata * 5 při fotografování, čímž se snižuje pracovní zátěž při editaci videa v postprodukci a usnadňuje efektivní produkci videa.

Fujifilm vedl filmový průmysl od svého založení v roce 1934 k dosažení domácí produkce fotografických a filmových filmů v Japonsku. Fujifilm bude i nadále využívat optické, vysoce přesné tvářecí a montážní technologie, které byly živeny v oblasti špičkové výroby videa, aby vyvinuly širokou škálu čoček, čímž se řeší rozmanité potřeby.

 • Index uvádějící jas objektivu s přihlédnutím k hodnotě F a propustnosti. Čím menší je hodnota, tím větší množství světla čočka předá senzoru.
 • *4 Zařízení, které řídí chvění kamery během ručního fotografování pro záznam stabilního videa.
 • *5 Informace, jako je zaostření, přiblížení a pozice duhovky.

1. Název produktu

FUJINON Premista19-45mmT2.9

2. Datum vydání

28. ledna 2021 January 28, 2021

3. Hlavní rysy

(1) Kompatibilní s velkoformátovými senzory pro vynikající vysoké rozlišení, přírodní a krásné bokeh a bohatou tonalitu

 • Díky velkoprůměrovým asférickým prvkům objektivu leštěným na maximální přesnost a jedinečnému zoomovacímu systému Fujifilm premista19-45mm účinně koriguje chromatickou aberaci. Tím se přemistvuje obrazy v celém rámečku a vytváří se působivá ostrost a čistota.
 • Objektiv účinně snižuje zkreslení, které má tendenci se vyskytovat při fotografování v širokoúhlých ohniskových vzdálenostech, aby bylo dosaženo popisu přirozené scény bez ohledu na vzdálenost objektu a polohu zoomu.
 • 13-blade iris design tvoří téměř dokonalý kruhový otvor. Vytváří přírodní a krásné bokeh, když je clona nastavena na mělkou hloubku ostrosti, která je charakteristická pro velkoformátové senzory.
 • Použití špičkového optického designu a jedinečného procesu povlakování fujifilmu umožňuje minimálním duchům a světlicím důkladně zachovat bohatou tonalitu pro video prémiové kvality založené na HDR.


(2) Širokoúhlý zoom pokrývající ohniskové vzdálenosti od 19 mm do 45 mm

 • Premista19-45mm je širokoúhlý zoom objektiv, který nabízí T-stop hodnotu 2,9 přes jeho ohniskové vzdálenosti rozsahu od 19 mm do 45 mm. Pokrývá ohniskové vzdálenosti odpovídající pěti primárním objektivům*6, čímž se snižuje potřeba měnit objektiv pro rychlé a efektivní fotografování videa.
 • Objektiv může tvořit kit se standardem Premista Série 'a teleobjektiv přiblíží na pokrytí ohniskových vzdáleností od 19 mm do 250 mm, vstřícný širokoúhlý snímání, aby zahrnovala pozadí, stejně jako teleobjektiv pro přiblížení na předmět.
 • * 6Pět prime objektivy pro kino kamery kompatibilní s velkoformátovými senzory s ohniskovou vzdáleností 21 mm, 25 mm, 29 mm, 35 mm a 40 mm.

(3) Kompaktní konstrukce a vynikající robustnost současně

 • Použití patentované technologie optické simulace a technologie mechanického designu umožňuje kompaktní, ale robustní tělo objektivu o rozměrech 228 mm a hmotnosti 3,3 kg, které odolává drsným profesionálním podmínkám fotografování. Premista19-45mm lze použít pro ruční střelbu pomocí steadicam nebo high-úhel střelby pomocí jeřábu.

(4) Pokročilá a vynikající provozuschopnost

 • Premista19-45mm sdílí stejný průměr předního průměru a polohu převodovky pro ovládací kroužky zaostření, zoomu a duhovky jako standardní a teleobjektiv řady Premista. To umožňuje společné použití příslušenství, jako je matný box, který snižuje problémy, jako jsou světlice a duchové, a systém následného ostření, který umožňuje hladké a přesné zaostřování. V době výměny čoček není nutné měnit polohy příslušenství, čímž je třeba zajistit efektivní provozuschopnost.
 • Objektiv je vybaven mechanismem nastavení ohniskové vzdálenosti příruby*7, který uživatelům umožňuje snadno nastavit ohniskovou vzdálenost příruby pouhým otočením kroužku na hlavni objektivu, aby se korigoval posun v ohniskové vzdálenosti příruby způsobený rychlými změnami teploty na místě fotografování. Zaostřovací kroužek má široký úhel otáčení 280 stupňů a poskytuje hladký točivý moment při otáčení pro přesné zaostřování a vynikající ovladatelnost. Fluorescenční barva se aplikuje na indexové značky na zaostření, zoomu a duhovku tak, aby tato nastavení mohla být viditelně kontrolována i v noci nebo v tmavé místnosti. Index zaostření lze zobrazit ve stopách nebo metrech.
 • *7Tento funkce může nastavit rovinu obrazu objektivu do optimální polohy podle ohniskové vzdálenosti každého fotoaparátu (vzdálenost od montážní referenční roviny objektivu k obrazovému snímači).


(5) Kompatibilní s daty zess eXtended

 • Objektiv podporuje "ZEISS eXtended Data", vyvinutý společností Carl Zeiss v souladu s komunikačním protokolem "/i® Technology*8". Umožňuje uživatelům zaznamenávat metadata během natáčení videa, stejně jako korigovat zkreslení objektivu a světlo spadnout v rozích *9, čímž se snižuje zátěž při editaci videa v postprodukci a usnadňuje efektivní produkci videa.
 • *8/i je ochranná známka nebo registrovaná ochranná známka společnosti Cooke Optics Limited.
 • *9 V závislosti na použitém fotoaparátu mohou být vyžadována zařízení kompatibilní se systémem Zálohování.

Firemní­ profil

Novinky e-mailem

Souhlasím s podmínkami GDPR

Přihlásit se

Logo star-snippets.com

Notice: Undefined index: fotograficke-sluzby.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 437

Notice: Undefined index: fotograficke-sluzby.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 439