Rozhovor s fotografkou pohádkových focení se zvířaty Lucií Loučovou

49203538 2136262813099733 5618739722013638656 o Lucie Loučová

Jak dlouho se profesionálně věnujete fotografování?
Fotografování se věnuji asi od 15 let, profesionálně 4 roky.

Chtěla jste se stát vždy fotografem zvířat, nebo jak jste k této práci dospěla?
Kromě toho, že fotím pohádková focení se zvířaty, jsem také rodinný fotograf. Fotím těhotné, newborn, rodinné fotografie a v sezóně často i svatby. K focení zvířat s dětmi mě přivedl zájem klientů.

A jaká byla vaše úplně první fotografie?
První mé fotografie, které mě nasměrovaly na dráhu rodinného fotografa, byly mé vlastní děti a kamarádky s dětmi z nosící skupiny. Pokud jde o první fotografie vůbec, pak to byly asi černobílé fotky historických staveb, mostů a ponurých míst, ale to už je 20 let nazpět.

Jaký je váš největší zážitek z dosavadních focení?
Zážitkem je pro mě jakékoliv focení mláďat, to si s kolegyněmi užíváme. Letos v létě jsme fotily mláďata lvů a pro mě jako pro milovníka velkých šelem to byl opravdu ohromný zážitek.

Jaké kolegyně máte na mysli?
Já fotím vždy s asistentkou, která mi pomáhá s dětmi, se zvířaty, s komunikací s klienty, klientům s převlékáním, rozesmívá děti, podává rekvizity, pomáhá pózovat, řeší peníze apod. Při náročnějších focení bývají asistentky 2, proto množné číslo. Jedna řeší převlekání, přípravu a info a druhá asistuje při focení, to samé bylo teď při vánočních foceních. Víc nás to i baví ve více lidech a já se mohu věnovat jen focení.

DSC00250 Lucie Loučová

Zvířátka jsou vaše?
Zvířata má nejsou, všechna jsou pronajatá od chovatelů / i s chovateli.

Všimla jsem si, že focení se zvířaty je převážně tematické. Například Karkulka s vlkem apod. Máte předpřipravené scenérie, které klientům nabízíte, nebo přicházejí se svými?
Nemám připravené scénáře, ale často se stylizace opakují, hodně je zájem o bojovnice, inidiánky, víly, Karkulky děláme spíše výjimečně.

Jaký byl váš prozatím nejoblíbenější projekt?
Nemám nejoblíbenější projekty. Pokud jde o to, co fotím nejraději, to bych se rozhodnout asi neuměla, baví mě všechno, co dělám a pokud ne, tak to nedělám. Nudilo by mě dělat jen jednu věc pořád dokola. Jsem ráda, že mám práci pestrou, že dělám na střídačku newborn, těhotné, zvířata, budoir, svatby, rodiny, k tomu občas líčím atd., takže mě práce nenudí.

Máte nějaké oblíbené místo, kam se ráda vracíte fotit?
Ano, mám své vytipované lokality, mé nejoblíbenější pracoviště je asi les. Některá místa, na která mě přivedli klienti, se dokonce stala i mými oblíbenými místy na procházky a výlety s rodinou. Jiná krásná místa zase znám já už z dětství, např. často fotím v lese, kde nám v dětství čítávala babička nebo u kapličky v polích, kam nás vodila jako malé děti.

Jaké nejextrémnější podmínky jste zažila?
Asi minus 20 st. při focení s vlky, tradičně špatně oblečená jsem po každém focení vyběhla kopec nahoru a dolu, abych to přežila.

Kdo vás inspiruje nebo inspiroval?
Inspiruje mě spousta zahraničních fotografů. Pokud bych měla namátkou jmenovat, tak Esteban Gil, úžasný svatební fotograf, Sujata Setia s jejím neuvěřitelným talentem na focení dětí a rodinných fotografií, z domácích zmíním alespoň Tondu Lavrenčíka, špičkového potrétního fotografa a lektora.

Jaké jiné náměty vás lákají?
Lákalo by mě využívat při focení zajímavé přírodní scenérie, které nemám při focení ve svém okolí běžně k dispozici. Rodinné nebo těhotenské focení v horách, na skalách, u vodopádů, v poušti apod.

 Obdržela jste nějaké ocenění?
Před časem mi pár fotek vytiskl časopis ČSL fotografie, to bylo ale poprvé a naposled, co jsem někam fotky zaslala, nějak není prostor se hlásit do soutěží.

Vystavujete? Kde?
Ne, nevystavuji.

Máte nějaký fotografický sen? DSC01331 Lucie Loučová
Vždy jsem obdivovala válečné fotografy a reportéry, ale v současnosti, kdy mám malé děti, se o tom nedá ani uvažovat. Dokumentární fotografie mi přijde lákavá, asi by mě bavilo trochu více cestovat a na cestách fotit lidi, zvířata nebo i dělat občas stylizovaná focení na zajímavých místech, na které se běžně nedostanu. Jinak žádné velké sny asi nemám.

Dalo by se tedy říct, že jste dobrodruh?
V minulosti určitě, dnes už jsem víc máma než dobrodruh.

Čím fotíte?
Sony A7iii s řadou pevných objektivů. Nejčastěji venku Zeiss 135 mm, uvnitř Sonnar 35 mm.

Co děláte kromě fotografování?
Moc jiného toho nestíhám. Volno trávím s dětmi a manželem, rádi cestujeme.

Co byste poradila mladým umělcům na začátku kariéry?
Tak já se stále považuji za mladého začínajícího umělce, nedovolila bych si radit ostatním… ;)

 

DSC03301 Lucie LoučováDSC03749 Lucie LoučováDSC03763 pp 2 Lucie Loučová

 

Kontakt na Lucku: ZDE

Firemní­ profil

Novinky e-mailem

Souhlasím s podmínkami GDPR

Přihlásit se

Logo star-snippets.com

Notice: Undefined index: fotograficke-sluzby.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 437

Notice: Undefined index: fotograficke-sluzby.eu in /var/www/web14/htdocs/application/modules/site/controllers/StarController.php on line 439